Dyrekcja i kadry z przeszłości

Zamieszczamy tutaj archiwalne zdjęcia  dotyczące kadry nauczycielskiej naszej szkoły.

Zaczynamy o bardzo cennych fotografii z okresu przed II wojną światową oraz okresu okupacji, które otrzymaliśmy od Pani Haliny Kowalskiej ( Żyto) - córki Franciszka i Józefy Żyto, którzy w kierowali szkołą w Dąbkowicach w okresie 1936 - 1946. Bardzo serdecznie dziękując Pani Halinie za te cenne fotografie publikujemy je za Jej zgodą.

W dalszej części inne zdjęcia z archiwum szkolnego.

Rok 1939 - czerwiec - koniec roku szkolnego - uczniowie szkoły - pierwszy od lewej w górnym rzędzie - Henryk Kafarski - nauczyciel,  w dolnym rzędzie pierwsza od lewej - Stanisława Koper  trzecia od lewej Eugenia Gajewska , czwarta od lewej Halina Kowalska( Żyto)

Józefa Żyto wraz z córką Haliną i swoją siostrą.  W tle drewniany dom Państwa Waśkiewiczów - maj 1938 rok

Józefa Żyto z córką i siostrą przed dawnym drewnianym budynkiem szkoły w 1937 rok.

Józefa Żyto  rok 1936

Franciszek Żyto wraz z córką Haliną i ciocią bezpośrednio przed wojną - luty 1938 rok. W tle drewniany budynek szkoły, który istniał do 1990 roku - czyli do czasu kolejnej przebudowy szkoły.

Czerwiec 1990 - Dyrektor Henryk Becmer ( szósty od lewej w środkowym rzędzie) odchodzi na emeryturę

Wiosna 1988 wycieczka w Tatry ( trzeci od prawej w górnym rzędzie obecny dyrektor - Jacek Stelmaszewski)

Czerwiec 1990 - zakończenie roku szkolnego - Jacek Stelmaszewski z wychowankami z klasy VIII wokół nieukończonego jeszcze modelu samolotu amerykańskiego F-15

16.09.2001 Nadanie imienia szkole ( od lewej w górnym rzędzie Henryk Becmer i Jacek Stelmaszewski, Jacek Zrazek, Anna Pęśko, Renata Majer, Iwona Hendrysiak, Hanna Gajewska, Agnieszka Płacheta, Zuzanna Skórska, Urszula Pikulska, Teresa Becmer, Małgorzata Sokół w rzędzie środkowym siedzą kombatanci: od lewej: Gen.Ścibor Rylski, płk. Władysław Matkowski, płk Antonii Ławrynowicz, płk Zdzisław Dobromirski.

Wrzesień 2001 - obchody Patrona szkoły - Biskup Alojzy Orszulik i dyrektor Jacek Stelmaszewski

Wrzesień 2015 - Cmentarz wojskowy Rydwan - Henryk Becmer i Jacek Stelmaszewski z młodzieżą. ( w mundurze Daniel Pałyga - Stowarzyszenie 10PP z Łowicza)

Wiosna 1988 - JacekStelmaszewski wraz z młodzieżą  nad Jeziorem Okręt - wodowanie modelu okrętu  RODNEY - którego oryginał uczestniczył w zatopieniu słynnego Bismarcka