Oddział przedszkolny 5 i 6 lat

Nasza grupa

Oddział przedszkolny pracuje od 8.00 - 13.30. Przedszkole zapewnia realizację Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego, oferuje nowocześnie wyposażoną sale przedszkolną (nowe zabawki, meble, tablicę i podłoge interaktywną), jak również dobrze wyposażony plac zabaw. Przedszkole zapewnia catering w zakresie obiadów.

W przedszkolu zajęcia prowadzi i sprawuje opiekę nad dziećmi p. Anna Pęśko, ponadto 2 razy w tygodniu dzieci mają zajęcia z lekcji religii i języka angielskiego.

W przedszkolu realizowany jest projekt edukacyjny "Uczymy się czytać przez zabawę". Projekt jest opisem oddziaływań edukacyjnych, zmierzających do opanowania przez dzieci umiejętnosci czytania. Metoda dotyczy dziecięcej inicjacji w tajemniczy świat pisma, przy wykorzystaniu imienia dziecka. Irena Majchrzak sugeruje, że dziecko przez własne imię, z którym się utożsamia, rozbudzi swoje zainteresowania literkami i czytaniem.

W realizacji innowacji pedagogicznej są wykorzystywane różnorodne metody i formy pracy z dzieckiem z uwzględnieniem działań w zespole i z jednostką.

RAMOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ

8.00 - 8. 30 - Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy integrujące grupę.  Ćwiczenia ogólnorozwojowe (np. rozwijające percepcję wzrokową i słuchową, grafomotoryczne). Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci. Zestaw zabaw ruchowych.

8.30 - 9.30  - Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą.

9.30 - 9.50 - Przygotowania do drugiego śniadania. Czynności higieniczno-porządkowe (doskonalenie nawyków higienicznych i sprawnosci samoobsługowych).

9.50 -  10.20 - Śniadanie (nauka przestrzegania zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłków).

10.20 - 12.10 - Gry i zabawy ruchowe na powietrzu, w tym zajęcia sportowe, zabawy na przedszkolnym placu zabaw, obserwacje przyrodnicze, prace porzadkowo - ogrodowe, spacery i wycieczki, zabawy w kącikach zainteresowań (w przypadku niesprzyjajającej aury gry i zabawy ruchowe w sali przedszkolnej lub szkolnym kąciku rekreacyjnym). Przygotowania do obiadu. Czynnosci higieniczno-porządkowe (doskonalenie nawyków higienicznych i sprawnosci samoobsługowych).

12.10 - 12.30 - Obiad (nauka przestrzegania zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłków).

12.30 - 13.30 - Utrwalanie poznanych treści, praca indywidualna, praca dowolna z niewielkim udziałem nauczyciela, pobyt w ogrodzie przedszkolnym, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci. Rozchodzenie się dzieci.