O nas Ważne wydarzenia z życia naszego przedszkola. Propozycje zabaw i zajęć w domu Praca zdalna 2021 Lista kandydatów zakwalifikowanych na rok szkolny 2024/2025

Oddział przedszkolny "Promyczek"

Oddział "Promyczek"

Odział przedszkolny "Promyczek" pracuje od 7:00-17:00. Przedszkole zapewnia realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego, dostęp  do nowego placu zabaw, nowoczesne wyposażenie sali przedszkolnej (nowe zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt audiowizualny), wyżywienie (śniadanie   i obiad). W przedszkolu realizowany jest projekt edukacyjny "Zwierzątka czytają razem z nami", w którym wykorzystywana jest odimienna metoda nauki czytania Ireny Majchrzak.

W realizacji projektu przewiduje się następujące treści:

Dzieci 3 - letnie

1. Poznanie zapisu swojego imienia (inicjacja).

2. Rozpoznawanie imienia własnego.

3. Układanie własnego imienia według wzoru.

Dzieci 4 – letnie

1. Poznanie zapisu swojego imienia (inicjacja).

2. Rozpoznawanie imienia własnego.

3. Rozpoznawanie zapisu imion kolegów.

4. Układanie własnego imienia według wzoru i z pamięci.

5. Usprawnianie umiejętności analizy i syntezy słuchowej w obrębie słów, wyrazów, sylab, głosek.

6. Globalne czytanie z nauczycielem prostych wyrazów związanych  z tematyką zajęć.

W realizacji innowacji pedagogicznej są wykorzystywane różnorodne metody i formy pracy z dzieckiem z uwzględnieniem działańw zespole i z jednostką. Wdrażanie programu daje możliwości wykorzystania wrodzonych umiejętności każdego dziecka, jego wiedzy i możliwości. Treści programowe projektu realizowane są w trakcie codziennej pracy oddziału przedszkolnego, do którego uczęszczają dzieci. Ich celem jest stymulowanie rozwoju aktywności przedszkolaków poprzez prowadzenie różnorodnych ćwiczeń i zabaw prowadzących do nabycia umiejętności czytelniczych; wyzwalanie pozytywnych emocji u dziecka; rozbudzenie wiary dziecka we własne możliwości; czytanie globalne wyrazów; utrwalanie zapisów swoich imion; rozwijanie zainteresowania czytaniem i pisaniem; stymulowanie aktywności dzieci.

Nasze przedszkole

Nasze przedszkolne zabawy i zajęcia