Misja i wizja

Wykształcenie ma zasadniczy wpływ na kształtowanie ładu społecznego, dlatego zadaniem naszej szkoły jest  przygotowanie dziecka do stabilnego życia w społeczności i codziennym życiu.

Podstawowe cechy, które są dla nas ważne to: humanitaryzm, praworządność, poprawność, lojalność i mądrość.Te cechy realizują się w relacjach społecznych.

Prawość jest powinnością i obowiązkiem bez oczekiwania korzyści. Korzyść jest przeciwieństwem prawości.

Humanitarność – tylko, gdy kochamy innych, jesteśmy w stanie spełniać swoje obowiązki w społeczeństwie dla dobra innych.

Lojalność wobec innych – czyń dla innych to co chciałbyś czynić dla siebie.

Altruizm – nie czyń innym tego, czego nie chciałbyś dla siebie.

Każdy człowiek ma swoje obowiązki, które musi wypełniać, działać bez nagrody.Wartość działań nie leży w efekcie, lecz w podjętym wewnętrznym wysiłku. Nie zwracamy uwagi na zewnętrzne  porażki lub powodzenia, tylko działamy i wypełniamy swoje obowiązki.

Efektem takiego działania jest spokój wewnętrzny, gdyż jesteśmy wolni od niepokoju o powodzenie naszych działań oraz od lęku przed porażką.